Přeskočit na obsah

Příroda

Dalimilova rozhledna

Rozhledna je postavena z kamene a nachází se 2 km od rekreačního střediska Paprsek. Cesta je vhodná i pro kočárky. Zatím zde funguje stánek s nápoji, restaurace bude zprovozněna později. Potěší dostatek místa na sednutí – lavice u stolů, lehátka, lavičky. Na vyhlídkové věži by mohl být podrobnější popis jednotlivých kopců a určení světových stran.

Ubytování jeseníky
Dalimilova rozhledna
Ubytování jeseníky
Dalimilova rozhledna, výhled

Dopřejte si regenerační dovolenou

Víte, že Jeseníky mají léčebné klimatické podmínky? Jesenický masív poskytuje exkluzivní podmínky pro regeneraci dýchacích cest, uklidnění psychiky, harmonizaci těla. Rekonvalescence začíná změnou prostředí! Přímo Lázně Jeseník jsou třetí ve světovém žebříčku míst s léčivou přírodou (Bad Gastein, Carlsbad, Lázně Jeseník).

Lékaři doporučují pro klimatickou léčbu: přiměřené vycházky (aeroterapie, terénní kůry), slunce (helioterapie), barevné světlo (chromoterapie), klid, odpočinek, vnímání krásy krajiny, ticho a přírodní “zvuková kulisa”, vůně divoké vegetace, vodoléčebné procedury (hydroterapie – střídavé proudy na chodidla), pravidelné denní činnosti (režimová terapie). To vše si můžete užít na Vaší dovolené!

Černá Stráň

Při výstupu na horu počítejte alespoň se dvěma hodinami času. Díky mobilu můžete použít spolehlivou zkratku, očekáváte však prudký svah přímo lesem. Oficiální cesta je nejprve asfaltová, pak se mění na kamenitou. Potkali jsme zde tři lidi, zato jednu laň. Můžete si zde také nabírat borůvky a houby.

Ubytování jeseníky
Cesta na Černou stráň
Ubytování jeseníky
Černá stráň, v cíli.

Viklan Nové Losiny

Apartmán číslo 5 viklan
Viklan

Máte-li čas cca 1,5 hodiny, můžete si vyrazit na procházku v okolí apartmánu k balvanu s názvem Viklan. Jedná se o uvolněný skalní masív, který lidskou silou neodvalíte, ale při troše snahy s ním můžete pohnout. Tento výšlap je vhodný i pro pejska, protože jej ve druhé části procházky můžete pustit z vodítka, aby se proběhl po louce. Útvar Viklan figuruje i na mapách, tak za pomoci mobilu jej určitě neminete. Červená trasa je právě ta vycházková, kde u kapličky ( žlutý bod) za hřbitovem odbočíte z cesty. Modrá trasa je příkrá a vede kolem včelínu.

Přírodní koupaliště Stara Morawa, Polsko

Dovolená Jeseníky
Stara Morawa, Polsko. Nabíječka pro elektrická kola

Vzdálenost Jindřichov – Stara Morawa je 35 km. Vhodné pro auto nebo pro elektrokolo. V areálu koupaliště je nabíječka pro elektrokola. Cestou se můžete kochat krásnými výhledy na Jeseníky z české i polské strany. Vstupné je 6 zlotých/dospělý, 4 zl/dítě. Vodu jsme si užili byla příjemně tepla i v den, kdy byla teplota vzduchu 23 stupňů. Máte možnost půjčit si šlapadlo, paddle board. Vstup do vody je pozvolný s písečnými dnem i pláží. Další atrakcí je jízda po hladině na vodní lanovce, cena 5 zl. Občerstvení zde najdete fastfood- kiosky.

Dovolená jeseníky
Stara Morawa, Polsko. Mapa.

Tři kameny, 907 m

Tři kameny (zdroj:mapy.cz)
Trasa Jindřichov – Tři kameny